Home Shop 15.6 inch HP 15-AY103DX15.6″ HD Touchscreen Laptop, 7th Gen Intel Kaby Lake Dual Core i5-7200U 2.5Ghz CPU, 8GB
Back to products
HP 15-AY103DX15.6″ HD Touchscreen Laptop, 7th Gen Intel Kaby Lake Dual Core i5-7200U 2.5Ghz CPU, 8GB
Compare
Add to wishlist
15 People watching this product now!
SKU: B06X3X3FVL Category: 15.6 inch
Share:
  • Description
  • Reviews (0)
Description
15.6″ touch screen for hands-on control
7th Gen Intel Core i5-7200U 2.5 Ghz(max turbo 3.1 Ghz) processor
8GB DDR4 system memory for advanced multitasking
1TB hard drive for ample file storage space
Intel HD Graphics 620
Built-in stereo speakers
Weighs 4.73 lbs. and measures 0.95″ thin
3-cell lithium-ion battery.
1 USB 3.1 port maximizes the latest high-speed devices
HDMI output expands your viewing options
Built-in media reader for simple photo transfer
Supports SD and MMC memory card formats.
Wireless and wired network connectivity
Built-in HD webcam with microphone
Full keyboard with 10-key numeric keypad
DVD/CD burner
Reads and writes to a variety of media formats, including DVD+R/RW, DVD-R/RW and CD-R/RW.
Additional ports
Microphone-in/headphone-out combo jack.
Windows 10 Home operating system
Features
  • 7th Generation Intel Core i5-7200U processor (2.5 GHz, up to 3.1 GHz, 3 MB cache, 2 cores)
  • 8 GB DDR4-2133 SDRAM (1 x 8 GB) and 1TB 5400 RPM Hard Drive
  • Weighs 4.73 lbs, measures 0.95-inch thin
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
Rated 2 out of 5
Rated 1 out of 5
Reviews
Clear filters
There are no reviews yet.
Your email address will not be published. Required fields are marked *
You have to be logged in to be able to add photos to your review.
Related products
Compare
Quick view
Add to wishlist
Newest HP Flagship High 15.6 inch HD Laptop PC, AMD A6-9220 Dual-Core, 8GB RAM, 256GB SSD, DVD
15.6 inch
Rated 0 out of 5
In stock
Check lowest price on Amazon
SKU: B07BQLKYYQ
Quick view
HP 15.6 Inch Touchscreen Laptop Computer (Intel Core i3-6100U 2.3GHZ, 8GB RAM, 1TB Hard Drive, DVD,
15.6 inch